Opis technologii

Dom na Miarę to nowatorski program budowy domów szkieletowych, którego głównym założeniem jest tworzenie domów maksymalnie energooszczędnych. Naturalny budulec, jakim jest drewno, gwarantuje oszczędność oraz zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń, a lekki i plastyczny szkielet domu, który można modyfikować i rozbudowywać, oferuje szerokie pole dla wyobraźni architektów.

Wszystkie moduły niezbędne do budowy Domów na Miarę – a więc gotowe ściany, stropy i więźby dachowe – powstają w optymalnych warunkach w zakładzie produkcyjnym, przez co nie są narażone na negatywne oddziaływanie atmosferyczne. Dzięki temu zapewniamy naszym Klientom aż 25-letnią gwarancję na konstrukcję domu oraz 2-letnią na zakres wykonanych robót określonych umową zakupu.

 • Jak powstaje energooszczędny dom?

  Na plac budowy dostarczane są komplety potrzebnych elementów, następnie całość jest montowana na przygotowanej uprzednio płycie fundamentowej. W ciągu zaledwie kilku tygodni powstaje zamknięta bryła budynku wraz z oknami, kominem, dachem i wykończonymi elewacjami. Inwestor może zakupić dom właśnie w takiej postaci, decydując się na samodzielne wykończenie wnętrz, może również wybrać wersję realizacyjną „pod klucz”, to znaczy dom w pełni przygotowany do zamieszkania.

  Ważną zaletą Domów na Miarę jest fakt, iż budowa fundamentów w sezonie wiosenno-zimowym nie wyklucza pomyślnej realizacji inwestycji przed nadejściem chłodnej pory roku. Jeśli fundamenty zostaną zbudowane w którymś z ciepłych miesięcy, dom może powstać nawet zimą, co znacznie ułatwia proces planowania i ulokowania inwestycji w czasie.

 • Drewniany szkielet z naturalnego budulca

  Do budowy domów wykorzystuje się naturalny surowiec, z którego przygotowywane są drewniane elementy konstrukcyjne o określonej, najwłaściwszej wilgotności. Konstrukcja szkieletowa jest jedną z najlżejszych technologii budownictwa mieszkaniowego – mniejsze fundamenty oznaczają niższy nakład finansowy. Ciepłe z natury drewno gwarantuje energooszczędność, a będąc materiałem naturalnym zapewnia zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.

  Konstrukcja szkieletowa może się okazać jedynym rozwiązaniem w wielu sytuacjach np. przy trudnych warunkach gruntowych. Tam, gdzie nośność gruntu jest niewystarczająca na posadowienie budynków murowanych lub warunki nie pozwalają na ich wzniesienie (np. na zboczu skarpy), domy drewniane, kilkakrotnie lżejsze od tradycyjnych, mogą z powodzeniem stanąć.

 • Bezpieczeństwo i higiena

  Staranne ułożenie izolacji i zatrudnienie obeznanych z tą technologią ekip prowadzących instalacje (elektryczne w osłonach) i wykańczających wnętrza sprawi, że dom będzie cichy i zabezpieczony przed pożarem oraz jego skutkami. W prawidłowo wykonanym domu, którego fundament posiada właściwą izolację, podwaliny impregnowane ciśnieniowo ułożone są na izolacji, ściany zabezpieczone są paraizolacją i wiatroizolacją zainstalowaną w odpowiednich miejscach, dach jest szczelny, a wentylacja działa sprawnie, nie ma mowy o pojawieniu się wilgoci.

 • Niepowtarzalny design

  I wreszcie coś dla oka - technologia lekkiego szkieletu drewnianego jest niezwykle plastyczna, z łatwością poddaje się najbardziej wyszukanym pomysłom i wizjom architektów. Wykusze, balkony, ryzality, a także rozbudowa domu nie stanowią żadnej trudności. Elewacje mogą przybierać dowolny wyraz estetyczny i wykończenie. Kamienne okładziny, elewacje klinkierowe i ceglane sprawią, że lekka konstrukcja domu pozostanie dla postronnego obserwatora tajemnicą.

  Mimo rosnących cen drewna lekkie konstrukcje szkieletowe są wciąż tańsze od konstrukcji tradycyjnych, murowanych. Różnica ta jest jeszcze większa w kosztach utrzymania budynku. Na bazie lekkiej konstrukcji drewnianej powstaje więc dom tworzący idealne warunki dla życia człowieka, który przecież przez znaczną część swojej historii szukał schronienia w drewnianych domostwach.


  Każdorazowo przygotowywana jest dla Klientów oferta cenowa według podanego przez nich zakresu. A o tym, jak szybko powstają domy drewniane, mogą się Państwo przekonać na podstawie krótkiego fotoreportażu z budowy według projektu Groszek.

Dodaj komentarz
powered by Quick.Cms projekt grafiQa