Rozalia

 • nazwa projektu: Dom Rozalia

Kobyla Góra (powiat ostrzeszowski) jest miejscowością turystyczną, położoną nad zalewem, w lesistej okolicy między Wrocławiem i Kaliszem. Tu, w lecie 2010 r. rozpoczęto budowę domu według projektu Rozalia Archetonu. Jest to duży dom parterowy z użytkowym poddaszem o powierzchni ponad 200 mkw netto. Inwestor z Kobylej Góry zamówił projekt w technologii szkieletu drewnianego w zakresie Eko plus z instalacjami elektrycznymi oraz zmiany w projekcie gotowym, polegające m.in. na rezygnacji z garażu na rzecz gabinetu z poczekalnią.

Kronika budowy

Zobaczmy reportaż z krótkiej, zaledwie kilkutygodniowej budowy

 • 1

  Transport przygotowanych elementów ściennych oraz drewnianych krawędziaków na słupy, oczepy i konstrukcję więźby przywieziono jednym samochodem ciężarowym na plac budowy. W Kobylej Górze czekały już wylane wcześniej fundamenty.

 • 2

  Bryła Rozalii powstała błyskawicznie. Na swoją kolej oczekują teraz kominowe kształtki Schiedla. Przestrzeń na poziomie widocznych jeszcze z zewnątrz belek stropowych zostanie zamknięta oczepami, a wystające z lica ścian murłaty niosące dach - docięte.

 • 3

  Z wnętrza salonu roztaczać się będzie piękny widok przez okna ryzalitu (firmy Drutex zabezpieczone białymi roletami antywłamaniowymi ). Większa panoramę okolicy obejrzeć będzie można z balkonu wspartego na ryzalicie.

 • 4

  Kolej na konstrukcję dachu: krokwie opierane są na murłatach i stabilizowane stężającymi je płatwiami leżącymi na jętkach, które spinając krokwie zamkną sufit poddasza.

 • 5

  Już można wyobrazić sobie wnętrza Rozalii: pokoje poddasza pełne światła dzięki lukarnom i kominek w salonie. Na razie ściany są jeszcze w stanie surowym – widać poszycie z drewnopochodnych płyt konstrukcyjnych, które zostaną wykończone suchym tynkiem.

 • 6

  Oto prawie gotowy dom. Ciemna, grafitowa dachówka ceramiczna Weinberger niezwykle efektownie kontrastuje z pastelowymi ścianami i białą stolarką. Uporządkowanie terenu i urządzenie ogrodu dopełni całości inwestycji.

powered by Quick.Cms projekt grafiQa